Sferum

FAQ

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania jakie klienci kierują do naszych sprzedawców. Jeśli Państwo chcą uzyskać bardziej szczegółowe informacje techniczne lub handlowe zapraszamy do siedziby naszego biura lub o kontakt telefoniczny:

Jaka jest różnica pomiędzy namiotem sferycznym a pneumatycznym?

Ta różnica wynika z konstrukcji nośnej namiotu, materiału i samej technologii ich wykonania. W namiotach sferycznych mamy szkielet rurowym wykonanym z łączonych ze sobą rurek, na których osadzana jest powłoka ścian i zadaszenia w postaci plandeki wykonanej z polichlorku winylu. Inaczej jest w namiotach pneumatycznych tu cała konstrukcja podtrzymywana jest pompowanym powietrzem, które wypełnia dwuwarstwową ściankę namiotu. W obu przypadkach namioty są łatwe w montażu i transporcie co ma być ich największą zaletą. Złożony namiot mieści się na standardowej palecie magazynowej.

Jaki jest czas rozłożenia takiego namiotu?

Namioty pneumatyczne rozkładamy do 1 godziny, konstrukcje specjalne do 2 godzin, sferyczne od 3 godzin do 12 godzin w zależności od wielkości namiotu, wyposażenia dodatkowego i możliwości zakotwiczenia w podłożu.

Jak wygląda sprawa użytkowania namiotów warunkach zimowych?

Namioty można użytkować nawet w temperaturach ujemnych. W warunkach silnego zaśnieżenia ich ostrokątne zadaszenie ogranicza gromadzenie się śniegu natomiast przy jego wysokiej wilgotności, która to uniemożliwia i powoduje warstwę o grubości powyżej 5 cm należy już ją usuwać. Warto tu zaznaczyć, że namioty są w 100% odporne na przenikanie wody i zimnego wiatru.

Czy namioty sferyczne są ogrzewane?

Owszem, do nagrzewania namiotów wykorzystuje się nagrzewnice olejowe lub elektryczne. Ogrzewanie elektryczne montowane jest wewnątrz namiotu a ciepłe powietrze rozprowadzane jest w nim indukcyjnie, olejowe zaś montowane jest na zewnątrz, z których ogrzane powietrze do wnętrza namiotu przenoszone jest za pośrednictwem odpowiedniego rękawa. Czas nagrzania powietrza w namiocie do temperatury powyżej 18 stopni wynosi średnio od 15 do 30 minut w zależności od kubatury namiotu.

Co z ogrzewaniem namiotów pneumatycznych?

Stosuje się tylko wewnętrzne nagrzewnice elektryczne lecz ze względu na grubsze i dwuwarstwowe ścianki namiotu z płaszczem powietrznym uzyskujemy naturalną różnice ok. 7 stopni wyższą w stosunku do temperatury otoczenia namiotu czyli jaka panuje poza namiotem. To daje spore oszczędności i w wielu przypadkach z tego ogrzewania można zrezygnować lub korzystać sporadycznie ewentualnie tylko do ogrzania wstępnego.

Jakie są ograniczenia dotyczące bezpieczeństwa jeżeli chodzi o użytkowanie namiotu? Spodziewam się ze nie rozpalimy w nim ogniska ale np. zimne ognie na tortach podczas uroczystości, nagłośnienie?

Naturalnie wewnątrz namiotów oraz ich bezpośrednim otoczeniu należy bezwzględnie powstrzymywać się od czynności mogących wpływać na zagrożenie wystąpienia pożaru. O tym mówią przepisy BHP a w każdym razie jak w każdym pomieszczeniu musi być gaśnica. O zakazie palenia tytoniu w pomieszczeniach i miejscach publicznym, poza wyznaczonymi wspominać chyba nie trzeba. Nagłośnienie nie stanowi problemu, ściany namiotu są dobrym absorbentem akustycznym, nie wywołują drgań konstrukcji.

A najmniejszy namiot? Jaką minimalną powierzchnią musimy dysponować by ustawić najmniejszy namiot?

Minimalna powierzchnia wymagana pod najmniejszy z posiadanych przez nas namiotów to 5 metrów kwadratowych czyli namiot o długości ściany 5 metrów wzdłuż i w szerz. Wydaje się to sporo ale kiedy uwzględnimy w nim wyposażenie szybko przekonamy się, że mniejszy stał by się zbyt ciasny. Taki namiot musi również zachowywać pewną uniwersalność raz ma być namiotem biesiadnym a innym razem miejscem, do którego można wjechać samochodem.

A co z konserwacją i czystością namiotów?

To jest kolejna ważna ich cecha. Namioty w istocie są z tworzywa sztucznego, biostabilnego i łatwego w usuwaniu uporczywych zanieczyszczeń przy użyciu odpowiednich preparatów i płukania pod ciśnieniem.

Jaka jest kolorystyka namiotów?

Może być dowolna, te namioty wykorzystywane są dodatkowo jako nośnik identyfikacji i reklamy. Wszystko zleży od projektu